من همیشه سعی می‌کنم در زندگی حرفه‌ای و خصوصی‌ام نیز تغییرات مثبتی ایجاد کنم و وقتی برای اولین‌بار با مشکلی مواجه می‌شوم، همیشه به دنبال الگوها، چرخه‌ها، ورودی‌ها – خروجی‌ها و دلایل ریشه‌ای می‌گردم و سعی می‌کنم تصویر بزرگ‌تری را پیدا کنم. اما من تا همین اواخر در مورد تفکر سیستمی به‌صورت تجربی در کنار مفاهیم مختلف دیگر دست به طراحی می‌زدم و من کتاب‌های زیادی را در مورد نظریه سیستم بررسی کردم، اما این نزدیک‌ترین رویکرد به نمونه‌های واقعی به نظر می‌رسید.

استانداردهای تبلیغاتی: آیا مقرراتی برای بررسی صحت ادعاهای تبلیغاتی جهت جلوگیری از اطلاعات نادرست یا گمراه کننده حاکم است؟

2. مالکیت فکری: حفاظت از علائم تجاری، حق چاپ، و ثبت اختراعات برای جلوگیری از استفاده غیرمجاز از دارایی ها و نوآوری های برند صورت می گیرد؟

4. حریم خصوصی داده: آیا قوانین و مقررات حفاظت از داده ها برای محافظت از داده های مشتریان و حریم خصوصی آنها رعایت می شوند؟

3. حمایت از مصرف کننده: مشاوره مارکتینگ آیا شرکت ها به قوانینی که از مصرف کنندگان در برابر شیوه های بازاریابی ناعادلانه یا فریبنده محافظت می کند، پایبند هستند؟ بازاریابی اخلاقی: مشاوره مارکتینگ آیا از شیوه های فریبنده پرهیز می شود و به هنجارهای فرهنگی احترام گذاشته می شود و یا مسئولیت پذیر اجتماعی ترویج می گردد؟

5. ملاحظات حقوقی و اخلاقی

بازاریابی برای حمایت از مصرف کنندگان و حفظ رقابت منصفانه تابع ملاحظات قانونی و اخلاقی متعددی است. برخی از زمینه های مهم نگرانی های حقوقی و اخلاقی عبارتند از:

1.

بررسی‌های منظم بازخورد مشتری را در مرکز عملیات نگه می‌دارد، هدف جاه‌طلبانه به بهبود قابل توجهی منجر می‌شود، استراتژی‌های خاص، نقشه راهی برای تغییر فراهم می‌آورند و شفافیت، رویکرد یکپارچه‌ای را به خدمات مشتری ترویج می‌کند.

شرکت تولیدی: ارتقای پایداری

گفت‌وگوی مداوم: بازرسی‌های دوره‌ای پایداری برای ارزیابی پیشرفت و تطبیق استراتژی‌ها.

جاه‌طلبانه: مشاوره مارکتینگ کاهش ردپای کربنی به میزان 30% در طی سه سال.

مشخص: اجرای سیستم‌های کارآمد انرژی و ب سازیافت 70% از ضایعات تولیدی.

شفاف: انتشار گزارش‌هایالانه پایداری با قابلیت دسترسی برای تمام ذینفعان.

برای یک شرکت تولیدی، هدف FAST بر ارتقای پایداری زیست‌محیطی تمرکز دارد. زنجیره خرده‌فروشی: بهبود رضایت مشتری

گفت‌وگوی مداوم: مشاوره مارکتینگ بررسی ماهانه بازخورد مشتری و نتایج رضایت‌سنجی‌.

جاه‌طلبانه: مشاوره مارکتینگ افزایش امتیازات رضایت کلی مشتریان به میزان 20% در یک سال.

مشخص: اجرای پروتکل‌های جدید خدمات مشتری و برنامه‌های آموزشی، و بازسازی چیدمان‌های کلیدی فروشگاه.

شفاف: به اشتراک‌گذاری داده‌های رضایت مشتری و استراتژی‌های بهبود در تمام مکان‌ها و بخش‌های فروشگاه.

هدف این است که رضایت مشتری را به طور قابل ارتقا دهد. بازرسی‌ها، ارزیابی مکرر را امکان‌پذیر می‌کنند، هدف کاهش جاه‌طلبانه ابتکارات قابل توجه زیست‌محیطی را تشویق می‌کند، اقدامات خاص گام‌های واضحی را فراهم می‌کنند و شفافیت، پاسخگویی و مشارکت ذینفعان را تضمین می‌کند.

در هر مثال، چارچوب هدف FAST، که متناسب با اهداف منحصر به فرد و چالش‌های شرکت تنظیم شده است، تضمین می‌کند که اهداف نه تنها جاه‌طلبانه و خاص هستند بلکه به طور منظم مورد بازبینی قرار گرفته و به طور شفاف مدیریت می‌شوند تا دستاورد اهداف مؤثر و پویا را هدایت کنند.

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *